Zilele primarului Constantin Toma în partid sunt numărate, după ce conducerea județeană a PSD a sugerat recent că edilul ar putea fi dat afară din formațiunea politică. Tensiunile mocnite din PSD Buzău au explodat după ce, la începutul lunii iunie, primarul Constantin Toma a renunțat la șefia organizației municipale și la funcția de prim-vicepreședinte al organizației județene. Decizia edilului după ce propriii consilieri locali PSD au votat împotriva unora dintre proiectele sale. La acea vreme, el a declarat că a ales să facă un pas în spate, deoarece nu se…
Read More