VICTORIE FĂRĂ EMOȚII

Victorie fără nicio emoție obținută ieri de handbalistele Gloriei Buzău  în etapa a 6-a a Ligii Naționale, care se desfășoară, timp de două zile, sub formă de turneu, în Sala Polivalentă din Capitală. Jucătoarele lui Ovidiu Mihăilă au întâlnit-o pe nou-promovata Dacia Mioveni, împotriva căreia au reușit un bun antrenament înaintea duelului de duminică, de la Nantes, din turul 3 preliminar al Ligii Europa. După o primă repriză echilibrată, în care cele două echipe au mers cap la cap și încheiată cu un avans minim al buzoiencelor, 10-9, Gloria s-a dezlănțuit după pauză. În minutul 48, scorul luase proporții, 22-10 pentru echipa buzoiană, dar pe final Gloria a mai slăbit ritmul, iar formația argeșeană a recuperat din diferenţă. S-a încheiat, 24-18, iar Gloria Buzău a urcat, în clasamentul intermediar, pe locul 3.