O NOUĂ ÎNFRÂNGERE

O nouă dezmăgire produsă de Gloria Buzău propriilor suporteri. După primul eșec din campionat, suferit etapa trecută, în Crâng, în fața formației CSM Reșița (0-1), fotbaliștii buzoieni au părăsit terenul învinși și în meciul de sâmbătă, disputat la Timișoara, împotriva Ripensiei, penultima clasată înaintea etapei. Buzoienii au început promițător partida din Banat, cu un penalty transformat de Constantin Stoica, în minutul 5. Gazdele au egalat în minutul 22 după autogolul lui Marius Ioniță, iar imediat după pauză au marcat golul victoriei prin Vlad Tudorache, 2-1, scor care a rămas neschimbat până la finalul partidei. După această a doua înfrângere la rând, Gloria Buzău ocupă, în clasamentul intermediar, locul 16 (din 21 de echipe).